EN SK

Svetová legenda v x-bionic® sphere

+421 313 262 000

Na slávnu „péteesku“ má 53-ročný Ukrajinec fantastické spomienky. "Zažil som tu veľa krásnych okamihov. Na tomto nádhernom mítingu som toho naskákal dosť, nikdy nezabudnem na dva svetové rekordy, špeciálne na svoj prvý vonkajší 585 cm v máji 1984,“ povedal na úvod Sergej Bubka, čestný občan Bratislavy. Práve v hlavnom meste SR sa konalo úvodných 50 ročníkov mítingu.

„Na tento rekord si spomínam, organizátori sa o nás dobre starali, absolvoval som dosť kvalitných tréningov. Snažil som sa byť v dobrej forme a pokúšal som sa o rekord. Bol to nezabudnuteľný okamih. Bolo dôležité, aby som prekonal prvý svetový rekord vonku. Bol som rád, že som potom pridával centimetre. Nemyslel som napríklad na šesťmetrovú hranicu ani na nejaké iné maximum,“ pokračoval olympijský víťaz zo Soulu 1988 a desaťnásobný majster sveta, z toho štyrikrát v hale.

Zaujímavosťou je, že Sergej Bubka na mítingu P-T-S v Bratislave nevyhral len raz, nad jeho sily bol vtedy jeho brat Vasilij. V roku 1988 pred OH v Soule predviedol slovenskému publiku 605 cm, keď v tréningoch skákal ešte o päť centimetrov vyššie.

Čestný člen Medzinárodného olympijského výboru (MOV) do Šamorína zavítal už druhýkrát, pri jeho premiérovej návšteve však ešte nebol funkčný atletický areál. "Teraz je už všetko dostavané a vyzerá to vynikajúco. Myslím si, že je tu skvelé prostredie, areál sa ďalej rozvíja. Je to fantastické miesto pre mladých športovcov,“ povedal o šamorínskom x-bionic® sphere Sergej Bubka.