EN SK

EKOTOPFILM v Tuli® Cinema


14. 12. 2017

+421 313 262 000

Mesto Šamorín sa stalo partnerom regionálnej Tour Ekotopfilm - Envirofilm, najstaršieho medzinárodného filmového festivalu s environmentálnou tematikou na svete. Milovníci prírody si počas jedného dňa, 14. decembra, v Tuli® Cinema v x-bionic® sphere, budú môcť pozrieť 5 dokumentárnych filmov a zapojiť sa do zaujímavej diskusie na tému: Z 12% na 50% - Od triedenia k recyklovaniu.

Pre žiakov základných a stredných škôl je doobeda pripravený zaujímavý a interaktívny Junior festival. Festival pokračuje večerným programom určeným pre širokú verejnosť. Každý, kto sa zaujíma o prírodu, ekológiu a záleží mu na prostredí, v ktorom žije určite privíta päť dokumentárnych filmov, víťazov tohto ročníka svetového festivalu. Filmy atraktívnym spôsobom otvárajú a poukazujú na niektoré z mnohých problémov, ktorým naša civilizácia čelí. Zo Slovenských tém sa dozviete viac o tom, aký je život chránených Kamzíkov v Tatrách. Aký je príbeh o plytvaní jedla a prečo 50% z neho končí ako odpad porozpráva druhý film v poradí. Radi sa obliekame pekne a podľa posledných módnych trendov, pozrite si však ďalší film z programu festivalu, ktorý ukáže inú stránku módneho sveta – z pohľadu dopadu na ekológiu a našu planétu. Budúcnosť našich miest je názov filmovej eseje, ktorá sa zaoberá minulosťou, súčasnosťou a budúcnosťou urbanizácie. Prehliadku víťazných filmov ukončí príbeh (zne)svätenej rieky Gangy, ktorú uctieva miliarda ľudí a 500 miliónov ľudí je na nej závislých.

Program bude obohatený o hodinovú zaujímavú s názvom - Z 12% na 50% - Od triedenia k recyklovaniu. Diskutovať budú Ing. Arnold Kocsis, vedúci oddelenia životného prostredia MsU Šamorín a Peter Krasnec z Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve. Návštevníci sa môžu dozvedieť ako vieme na Slovensku toto číslo spoločnými silami zvýšiť a ako je na tom mesto Šamorín, čo sa separácie týka, oproti zvyšku Slovenska.

Vstup je zdarma.

O FESTIVALE

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm má takmer polstoročnú tradíciu. Na území bývalého Československa sa po prvýkrát uskutočnil už v roku 1974 a v máji tohto roku sa konal jeho 44. ročník. Na festival sa prihlásilo rekordných vyše 1 000 filmov z 30 krajín sveta, z ktorých komisia vybrala do súťaže pre týždňový program festivalu 115 filmov z celého sveta. V poslednom ročníku sa na ňom zúčastnilo 40 spíkrov a  viac ako 19 000 návštevníkov. Viac info nájdete na: www.ekotopfilm.sk

PROGRAM


16:00 : ŽIVOT V OBLAKOCH


17:00 : DOJEDZ TO: PRÍBEH O PLYTVANÍ JEDLOM


18:00 : BUDÚCNOSŤ NAŠICH MIEST


18:20 : MIMO PLÁTNA : Z 12% na 50% - OD TRIEDENIA K RECYKLOVANIU


19:20 : SPOMAĽOVANIE RÝCHLEJ MÓDY


20:30 : GANGA : SVÄTÁ (ZNE)SVÄTENÁ RIEKA

 

Partneri podujatia