Olympijský festival
23.7. – 8.8.2021 x-bionic® sphere Šamorín

HUDOBNÝ PROGRAM I ŠPORTOVISKÁ I AUTOGRAMIÁDY I RODINNÁ ZÓNA I PRENOSY Z TOKIA

 

17 dní plných zábavy a olympijského ducha, bohatý kultúrny program, autogramiády bývalých, ale aj súčasných slovenských olympionikov z Tokia s možnosťou využitia zdarma 13 športovísk vrátane malej umelej ľadovej plochy či beachvolejbalu.

Model festivalu je postavený na platforme klasického letného kultúrno-športového podujatia. Podujatie je súčasťou celosvetového konceptu Olympijských festivalov na základe licencie udelenej Medzinárodným olympijským výborom.

Festival začína v deň začiatku OH v TOKIU 2020 a prebieha počas celého trvania Olympijských hier Tokyo 2020. Olympijský festival Tokyo 2020 v Šamoríne otvoríme 23.júla 2021 počas slávnostného otvorenia spojeného s kultúrnym programom.

Festival je určený širokej verejnosti, rodinám s deťmi a každý deň je venovaný inému druhu športu. Zároveň festivalová zóna prináša stále športoviská zadarmo dostupné verejnosti. Partneri festivalu navyše prinesú vo svojich partnerských zónach zaujímavé aktivity pre všetky vekové kategórie.

Súvisiace obmedzenia a Organizácia festivalu

ORGANIZÁCIA DOPRAVY

Príjazd na festival bude vedený po Čilistovskej ceste a následne po Dubovej ulici, na ktorú hostí navedie dopravné značenie. Dubová ulica od vetrolamu bude v období konania festivalu uzatvorená z dôvodu organizácie medzinárodných jazdeckých parkúrových podujatí.

Návštevníci festivalu a x-bionic® aquatic sphere a reštaurácie Farriers Steak House budú dočasne počas 17 dní presmerovaní na dočasné parkovisko (P1 a P2) pri festivalovej zóne s kontrolovaným parkovaním, o ktoré sa postarajú aj zástupcovia mestskej polície v Šamoríne. Zaškolený personál pri odbočení spoľahlivo dovedie návštevníka festivalu na parkovisko pred jeho bránami. Ubytovaní hostia ako aj návštevníci prevádzok X-BIONIC® HOTELa (reštaurácia APANI, Gym, Wellness, AdventureLand a Tuli Cinema) budú naďalej využívať parkovisko pred hotelom v závislosti od kapacitných možností.

Okrem individuálnej dopravy má organizátor zaistenú kyvadlovú autobusovú dopravu Bratislava – Šamorín počas víkendov (detaily ku kyvadlovej doprave návštevníci nájdu na oficiálnej stránke festivalu www.olympic.sk/festival).

PARKOVANIE NÁVŠTEVNÍKOV

Od 19.7.2021 18:00 sa uzatvárajú všetky parkovacie plochy pred zimným a letným vstupom x-bionic® aquatic sphere a parkovanie bude možné, len vo vyhradených parkovacích zónach s označením P1 a P2.

Zóna P1 je hlavná parkovacia zóna pre návštevníkov festivalu ako aj návštevníkov x-bionic® aquatic sphere  a Farriers Steak House.

Zóna P2 s limitovaným počtom parkovacích miest je výhradne určená pre parkovanie návštevníkov x-bionic® aquatic sphere .

VSTUP NA FESTIVAL

Festival bude mať dva hlavné vchody. Vstup na festival je bez poplatku. Festival je rozdelený na kontrolované zóny: Gastro zóna, Zóna 1 a Zóna 2. V každej zo zón budú dodržiavané aktuálne opatrenia Úradu verejného zdravotníctva. K 14.7. 2021 je mechanika vstupu na festival zabezpečená nasledovne:

  • Návštevník festivalu dostane náramok s QR kódom, vďaka ktorému bude zarátaný do maximálneho počtu návštevníkov v jednom momente v zóne 1 / zóne 2
  • Pri odchode bude zo zóny odrátaný prostredníctvom rovnakého QR kódu a uvoľňuje svoje miesto pre ďalších návštevníkov
  • Na olympijskom festivale majú návštevníci povinnosť dodržiavať aktuálne nariadenia ÚVZ, ktoré sa vzťahujú na kultúrne podujatia:
  • potreba nosiť prekrytie dýchacích ciest počas celej doby trvania podujatia,
  • v prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia (napr. horúčka, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie) je osoba povinná ostať v domácej izolácii,
  • ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť miesto kultúrneho podujatia,
  • zákaz podávania rúk,
  • informácia o maximálnom možnom počte návštevníkov,
  • rizikovým skupinám (osoby vo veku 60 a viac rokov, osoby s chronickým ochorením srdca, ciev, pľúc, obličiek a metabolického systému a osoby s oslabenou imunitou a tehotné ženy) sa odporúča zvážiť účasť s výnimkou už zaočkovaných osôb.

KYVADLOVÁ DOPRAVA

Ak sa chystáte pricestovať z Bratislavy využiť môžete bezplatnú kyvadlovú dopravu, ktorá bude premávať na festival a naopak. K dispozícií je počas víkendov a prvý deň konania festivalu. Autobusy budú v Bratislave odchádzať spred Istropolisu.

Podrobný rozpis príchodov a odchodov si môžete pozrieť na stránke organizátora Olympijského Festivalu. Kyvadlová doprava na Olympijský festival: Časy odchodov autobusu | Slovenský olympijský tím (olympic.sk)

 

Maximálny počet návštevníkov v zóne 1 v jednom momente je 1000 ľudí. Maximálny počet návštevníkov v zóne 2 v jednom momente je 1000 ľudí.

V zónach budú k dispozícii stojany s dezinfekciou a bude zabezpečená pravidelná dezinfekcia všetkých priestorov.

Program a mapu areálu nájdu návštevníci na stránke www.olympic.sk/festival

ZÓNY FESTIVALU

PRÍJAZD A PARKOVANIE