skrolovať nižšie

Vychutnajte si spoločne s nami atmosféru reštaurácie Farrier’s Steak House, jej priestrannú terasu v prepojení s jazdeckým svetom a jedlami pripravovanými v Toskánskej peci s nezameniteľnou chuťou a vôňou. U nás zažijete prijemný večer v spoločnosti priateľov, známych, s príjemným jedlom, či pri poháriku kvalitného vínka.

Farrier’s Steak House je k dispozícii každému návštevníkovi so záujmom o kvalitnú gastronómiu, s chuťou posedieť v príjemnom prostredí a všetkým vyznávačom dobrého jedla. Výnimočnú atmosféru dotvára interiér v prepojení s doplnkami inšpirovanými jazdeckou tematikou.

V unikátnom prostredí reštaurácie si môžete pochutnať na T-bone steaku s kosťou, Ribeye steaku, Flank steaku, všetko kvalitné mäsá pôvodom zo Slovenska, Argentíny a Írska. Zárukou kvality je nie len čerstvosť surovín, ale aj zohratý tím skúsených kuchárov.

Neservírujeme jedlo, servírujeme zážitok.

Otváracie hodiny:

Reštaurácia Farrier’s Steak House je momentálne zatvorená.  Budeme sa na vás opäť tešiť pri otvorení reštaurácie na jar 2023.

Vychutnajte si spoločne s nami atmosféru reštaurácie Farrier’s a jej priestrannú terasu v prepojení s jazdeckým svetom. Počas takmer každého víkendu môžete z pohodlia terasy sledovať množstvo jazdeckých disciplín.

Aktuálne otváracie hodiny

Reštaurácia je momentálne zatvorená. Pozývame Vás do japonskej reštaurácie Apani®.

Interiér

V elegantne rustikálnom interiéri sa nachádzajú zaujímavé dekoračné prvky a originálne zariadenie inšpirované práve jazdeckou tematikou.

Naša celoročne otvorená reštaurácia je k dispozícii každému návštevníkovi so záujmom o kvalitnú gastronómiu a posedenie v príjemnom prostredí.

V zimných mesiacoch jej útulnú a hrejivú atmosféru umocňuje praskanie dreva v otvorenom kozube, zatiaľ čo v letnom období láka pohodlným sedením na vzdušných terasách s pekným výhľadom na jazdecký areál.

Jedinečnou atrakciou však zostáva kuchyňa. Všetky grilované jedlá sú pripravované v originálnej toskánskej peci gastronomického umelca Paola Parisiho, ktorý ju vyvíjal mnoho rokov až svoje dielo vypracoval k dokonalosti. Na rozdiel od iných typov grilov na drevené uhlie, pri príprave jedál nedochádza k výkyvom teploty, čím si gril vo vnútri udržuje optimálnu konštantnú teplotu. Výsledkom je nezameniteľná chuť a vôňa našich jedál. V našej peci pripravujeme rôzne druhy mäsa, mnohé teplé prílohy ako aj dezerty. Unikátnosť našej toskánskej pece je umocnená tým, že podobné pece sú v strednej Európe iba tri.

Steaky

Naše steaky pripravujeme z USDA Prime hovädzieho mäsa.

Americké ministerstvo poľnohospodárstva (The United States Department of Agricultural – USDA) na základe hodnotenia veľmi prísnych požiadaviek na chov, krmivo a dalších posudzovaných faktorov prideľuje certifikáciu USDA Prime. Iba menej ako 2% celkovej ročnej produkcie hovädzieho dobytka v spojených štátoch môže niesť označenie USDA Prime USDA taktiež prideľuje každoročné exportné kvôty pre Európu, preto nie sú zriedkavé ani občasné výpadky pre európsky trh.

Jedná sa o mäso z mladých býkov do veku 22 až 24 mesiacov, pre ktoré je typickou črtou mramorovanie. Mramorovanie mäsa chovatelia dosahujú kŕmením kukuricou a trávou z pastvín, mäso je vďaka tomu delikátne jemné a šťavnaté s maslovou príchuťou.

Veľmi podstatné pre dosiahnutie delikátnej chuti mäsa, je aj jeho dozrievanie. Metóda, ktorú využívame na dozrievanie USDA Prime sa označuje ako Dry Aging – suché zrenie, kedy sa mäso v špeciálnych chladiacich boxoch a chladničkách s minimálnou vlhkosťou vystavuje prúdeniu suchého vzduchu okolo mäsa.

Počas zrenia preto mäso stráca svoju tuhosť ako aj vlhkosť. Mäso takto prichádza až o približne 20% svojej pôvodnej hmotnosti. Odmenou za stratu hmotnosti je však zvýraznenie a zintenzívnenie chuti, zjemnenie svalových vlákien a celistvejšie mramorovanie

Súčasťou príjemného gastronomického zážitku vo Farrier’s Steak House je i jeho vyškolený personál, ktorý ochotne hosťom poradí s výberom jedál. Okrem iného pre vás vo Farrier’s Steak House veľmi radi pripravíme narodeninovú oslavu, svadbu alebo inú spoločenskú, či firemnú udalosť.

Kontakt a rezervácie

x-bionic® flavour sphere

+421 904 493 822
farriers@x-bionicsphere.com

Aktuality v x-bionic® flavour sphere

Záleží nám na tom, aby vám bolo u nás čo najlepšie. Preto tu vždy nájdete aktuálny zoznam noviniek, aby ste mali všetky informácie o našej aktuálnej ponuke.

1
the universe of sports, leisure and innovation
  1. Farrier’s Steak House