COOKIES
Táto webová stránka využíva cookies na zlepšenie prehliadania webu a poskytovanie ďalších funkcií. Viac informácií.   ROZUMIEM
Farrier's Steak House

Radi by sme vás upozornili, že dnes 17. októbra bude reštaurácia Farrier´s Steak House uzavretá z dôvodu konania súkromnej akcie.

skrolovať nižšie

Farrier’s Steak House sa stáva prirodzeným spoločenským epicentrom x-bionic® equestor sphere a obľúbeným miestom stretnutí účastníkov, hostí a divákov predovšetkým jazdeckých pretekov, no zároveň i širokej verejnosti.

Otváracie hodiny

Farrier’s Steak House je otvorený denne a jeho kapacita je 120 hostí.

Pondelok – Nedeľa 1000 – 2200

“Svoju prácu milujem. Rád sledujem nové trendy v gastronómii, učím sa stále nové veci a baví ma alchýmia grilovania v Toskánskej peci na drevennom uhlí. Vôňa steakov a dreveného uhlia je pre mňa stále tá najlepšia pozvánka k stolu s mojimi priateľmi a vzácnymi hosťami. Teším sa, že som mal príležitosť spolupracovať s michelinskými kuchármi, ale najviac pre mňa znamená spokojný hosť. To je viac ako všetky ocenenia.”

Tomáš Šipoš šéfkuchár

Vybavenie

V elegantne rustikálnom interiéri sa nachádzajú zaujímavé dekoračné prvky a originálne zariadenie inšpirované práve jazdeckou tematikou (či už v podobe jazdeckých sediel pri barovom pulte alebo efektných svietidiel z konských podkov), no táto celoročne otvorená prevádzka je k dispozícii každému návštevníkovi so záujmom o kvalitnú gastronómiu a príjemné posedenie.

V zimných mesiacoch jej útulnú a hrejivú atmosféru umocňuje praskanie dreva v otvorenom kozube, zatiaľ čo v letnom období láka pohodlným sedením na vzdušných terasách s pekným výhľadom na jazdecký areál.

Celoročnou atrakciou však zostáva kuchyňa. Všetky grilované jedlá sú pripravované v originálnej toskánskej peci gastronomického umelca Paola Parisiho, ktorý ju vyvíjal mnoho rokov až svoje dielo vypracoval k dokonalosti. Na rozdiel od iných typov grilov,  pri príprave jedál nedochádza k výkyvom teploty, gril si udržuje optimálnu konštantnú teplotu, čoho výsledkom je nezameniteľná chuť a vôňa jedál aj vďaka použitiu dreveného uhlia, kde dokážeme pripraviť všetky druhy mäsa a rýb, mnohé prílohy a dezerty. Podobné pece sú v strednej Európe iba tri.

Pôvod mäsa

Ide o mäso mladých býkov do veku 22 až 24 mesiacov, ktorých hlavnou zložkou krmiva je kukurica a tráva z pastvín. Mäso je jemné a šťavnaté s maslovou chuťou vďaka dozrievaniu metódou suchého zrenia, pri ktorej sa stráca vlhkosť a približne 20% hmotnosti. Výsadou je vysoká koncentrácia chuti. Mramorovanie je dôležitým ukazovateľom jatočnej zrelosti. Zvyšuje celkový obsah zdravého tuku v mäse a je želaným javom, pretože pozitívne ovplyvňuje jeho chuť, šťavnatosť, krehkosť a vôňu. Mramorovanie mäsa PRIME tvorí 15%. V USA len 2% z celkovej produkcie môžu byť označované ako USDA Prime.

 Simmental SVK

Simentálske plemeno patrí medzi najstaršie a najrozšírenejšie plemená na svete. Pôvodne pochádza zo Švajčiarska, no rozšírilo sa do celého sveta. Chuť a jemnosť mäsa sú zvýraznené tiež vďaka suchému zreniu.
Súčasťou príjemného gastronomického zážitku vo Farrier’s Steak House je i jeho vyškolený personál, ktorý ochotne hosťom poradí s výberom jedál. Okrem iného pre vás vo Farrier’s Steak House veľmi radi pripravíme narodeninovú oslavu, svadbu alebo inú spoločenskú, či firemnú udalosť.

Kontakt a rezervácie

x-bionic® flavour sphere

+421 904 493 822
farriers@x-bionicsphere.com

Aktuality v x-bionic® flavour sphere

Záleží nám na tom, aby vám bolo u nás čo najlepšie. Preto tu vždy nájdete aktuálny zoznam noviniek, aby ste mali všetky informácie o našej aktuálnej ponuke.

1
the universe of sports, leisure and innovation
  1. Farrier’s Steak House