COOKIES
Táto webová stránka využíva cookies na zlepšenie prehliadania webu a poskytovanie ďalších funkcií. Viac informácií.   ROZUMIEM
skrolovať nižšie

Reštaurácia Farrier’s je do odvolania pre verejnosť zatvorená.

VIAC INFORMÁCIÍ

Farrier’s restaurant sa vďaka svojej polohe stáva prirodzeným spoločenským epicentrom x-bionic® equestor sphere a zároveň obľúbeným miestom stretnutí účastníkov a divákov jazdeckých pretekov, ako aj hostí vyhľadávajúcich gurmánske zážitky.

Interiér

V elegantne rustikálnom interiéri sa nachádzajú zaujímavé dekoračné prvky a originálne zariadenie inšpirované práve jazdeckou tematikou.

Naša celoročne otvorená reštaurácia je k dispozícii každému návštevníkovi so záujmom o kvalitnú gastronómiu a posedenie v príjemnom prostredí.

V zimných mesiacoch jej útulnú a hrejivú atmosféru umocňuje praskanie dreva v otvorenom kozube, zatiaľ čo v letnom období láka pohodlným sedením na vzdušných terasách s pekným výhľadom na jazdecký areál.

Jedinečnou atrakciou však zostáva kuchyňa. Všetky grilované jedlá sú pripravované v originálnej toskánskej peci gastronomického umelca Paola Parisiho, ktorý ju vyvíjal mnoho rokov až svoje dielo vypracoval k dokonalosti. Na rozdiel od iných typov grilov na drevené uhlie, pri príprave jedál nedochádza k výkyvom teploty, čím si gril vo vnútri udržuje optimálnu konštantnú teplotu. Výsledkom je nezameniteľná chuť a vôňa našich jedál. V našej peci pripravujeme rôzne druhy mäsa, mnohé teplé prílohy ako aj dezerty. Unikátnosť našej toskánskej pece je umocnená tým, že podobné pece sú v strednej Európe iba tri.

Steaky

Naše steaky pripravujeme z USDA Prime hovädzieho mäsa.

Americké ministerstvo poľnohospodárstva (The United States Department of Agricultural – USDA) na základe hodnotenia veľmi prísnych požiadaviek na chov, krmivo a dalších posudzovaných faktorov prideľuje certifikáciu USDA Prime. Iba menej ako 2% celkovej ročnej produkcie hovädzieho dobytka v spojených štátoch môže niesť označenie USDA Prime USDA taktiež prideľuje každoročné exportné kvôty pre Európu, preto nie sú zriedkavé ani občasné výpadky pre európsky trh.

Jedná sa o mäso z mladých býkov do veku 22 až 24 mesiacov, pre ktoré je typickou črtou mramorovanie. Mramorovanie mäsa chovatelia dosahujú kŕmením kukuricou a trávou z pastvín, mäso je vďaka tomu delikátne jemné a šťavnaté s maslovou príchuťou.

Veľmi podstatné pre dosiahnutie delikátnej chuti mäsa, je aj jeho dozrievanie. Metóda, ktorú využívame na dozrievanie USDA Prime sa označuje ako Dry Aging – suché zrenie, kedy sa mäso v špeciálnych chladiacich boxoch a chladničkách s minimálnou vlhkosťou vystavuje prúdeniu suchého vzduchu okolo mäsa.

Počas zrenia preto mäso stráca svoju tuhosť ako aj vlhkosť. Mäso takto prichádza až o približne 20% svojej pôvodnej hmotnosti. Odmenou za stratu hmotnosti je však zvýraznenie a zintenzívnenie chuti, zjemnenie svalových vlákien a celistvejšie mramorovanie

Súčasťou príjemného gastronomického zážitku vo Farrier’s Steak House je i jeho vyškolený personál, ktorý ochotne hosťom poradí s výberom jedál. Okrem iného pre vás vo Farrier’s Steak House veľmi radi pripravíme narodeninovú oslavu, svadbu alebo inú spoločenskú, či firemnú udalosť.

Kontakt a rezervácie

x-bionic® flavour sphere

+421 904 493 822
farriers@x-bionicsphere.com

Aktuality v x-bionic® flavour sphere

Záleží nám na tom, aby vám bolo u nás čo najlepšie. Preto tu vždy nájdete aktuálny zoznam noviniek, aby ste mali všetky informácie o našej aktuálnej ponuke.

1
the universe of sports, leisure and innovation
  1. Farrier’s Steak House