COOKIES
Táto webová stránka využíva cookies na zlepšenie prehliadania webu a poskytovanie ďalších funkcií. Viac informácií.   ROZUMIEM
x-bionic® sphere

Z dôvodu aktuálne stále platných hygienických nariadení a pravidiel Karanténneho centra pre vrcholový šport – sme pre verejnosť stále uzatvorení. Otvorená je prevádzka Farrier’s Steak House, konkrétne exteriérová terasa. Ďakujeme za pochopenie, o ďalších zmenách vás budeme informovať.

Due to current regulations, in addition to the Quarantine Center for Top Sports, we are opening the terrace of the Farrier’s Steak House restaurant (find out more in the Restaurants section). Thank you for your understanding, we will keep you informed of changes.

 

 

skrolovať nižšie

Vychutnajte si spoločne s nami atmosféru reštaurácie Farrier’s Steak House, jej priestrannú terasu v prepojení s jazdeckým svetom a jedlami pripravovanými v Toskánskej peci s nezameniteľnou chuťou a vôňou. U nás zažijete prijemný večer v spoločnosti priateľov, známych, s príjemným jedlom, či pri poháriku kvalitného vínka.

Farrier’s Steak House je k dispozícii každému návštevníkovi so záujmom o kvalitnú gastronómiu, s chuťou posedieť v príjemnom prostredí a všetkým vyznávačom dobrého jedla. Výnimočnú atmosféru dotvára interiér v prepojení s doplnkami inšpirovanými jazdeckou tematikou.

V unikátnom prostredí reštaurácie si môžete pochutnať na T-bone steaku s kosťou, Ribeye steaku, Flank steaku, všetko kvalitné mäsá pôvodom zo Slovenska, Argentíny a Írska. Zárukou kvality je nie len čerstvosť surovín, ale aj zohratý tím skúsených kuchárov.

Neservírujeme jedlo, servírujeme zážitok.

Otváracie hodiny:
Štvrtok – Sobota 9:00 – 23:00
Nedeľa 9:00 – 21:00

Interiér

V elegantne rustikálnom interiéri sa nachádzajú zaujímavé dekoračné prvky a originálne zariadenie inšpirované práve jazdeckou tematikou.

Naša celoročne otvorená reštaurácia je k dispozícii každému návštevníkovi so záujmom o kvalitnú gastronómiu a posedenie v príjemnom prostredí.

V zimných mesiacoch jej útulnú a hrejivú atmosféru umocňuje praskanie dreva v otvorenom kozube, zatiaľ čo v letnom období láka pohodlným sedením na vzdušných terasách s pekným výhľadom na jazdecký areál.

Jedinečnou atrakciou však zostáva kuchyňa. Všetky grilované jedlá sú pripravované v originálnej toskánskej peci gastronomického umelca Paola Parisiho, ktorý ju vyvíjal mnoho rokov až svoje dielo vypracoval k dokonalosti. Na rozdiel od iných typov grilov na drevené uhlie, pri príprave jedál nedochádza k výkyvom teploty, čím si gril vo vnútri udržuje optimálnu konštantnú teplotu. Výsledkom je nezameniteľná chuť a vôňa našich jedál. V našej peci pripravujeme rôzne druhy mäsa, mnohé teplé prílohy ako aj dezerty. Unikátnosť našej toskánskej pece je umocnená tým, že podobné pece sú v strednej Európe iba tri.

Steaky

Naše steaky pripravujeme z USDA Prime hovädzieho mäsa.

Americké ministerstvo poľnohospodárstva (The United States Department of Agricultural – USDA) na základe hodnotenia veľmi prísnych požiadaviek na chov, krmivo a dalších posudzovaných faktorov prideľuje certifikáciu USDA Prime. Iba menej ako 2% celkovej ročnej produkcie hovädzieho dobytka v spojených štátoch môže niesť označenie USDA Prime USDA taktiež prideľuje každoročné exportné kvôty pre Európu, preto nie sú zriedkavé ani občasné výpadky pre európsky trh.

Jedná sa o mäso z mladých býkov do veku 22 až 24 mesiacov, pre ktoré je typickou črtou mramorovanie. Mramorovanie mäsa chovatelia dosahujú kŕmením kukuricou a trávou z pastvín, mäso je vďaka tomu delikátne jemné a šťavnaté s maslovou príchuťou.

Veľmi podstatné pre dosiahnutie delikátnej chuti mäsa, je aj jeho dozrievanie. Metóda, ktorú využívame na dozrievanie USDA Prime sa označuje ako Dry Aging – suché zrenie, kedy sa mäso v špeciálnych chladiacich boxoch a chladničkách s minimálnou vlhkosťou vystavuje prúdeniu suchého vzduchu okolo mäsa.

Počas zrenia preto mäso stráca svoju tuhosť ako aj vlhkosť. Mäso takto prichádza až o približne 20% svojej pôvodnej hmotnosti. Odmenou za stratu hmotnosti je však zvýraznenie a zintenzívnenie chuti, zjemnenie svalových vlákien a celistvejšie mramorovanie

Súčasťou príjemného gastronomického zážitku vo Farrier’s Steak House je i jeho vyškolený personál, ktorý ochotne hosťom poradí s výberom jedál. Okrem iného pre vás vo Farrier’s Steak House veľmi radi pripravíme narodeninovú oslavu, svadbu alebo inú spoločenskú, či firemnú udalosť.

Kontakt a rezervácie

x-bionic® flavour sphere

+421 904 493 822
farriers@x-bionicsphere.com

Aktuality v x-bionic® flavour sphere

Záleží nám na tom, aby vám bolo u nás čo najlepšie. Preto tu vždy nájdete aktuálny zoznam noviniek, aby ste mali všetky informácie o našej aktuálnej ponuke.

1
the universe of sports, leisure and innovation
  1. Farrier’s Steak House