skrolovať nižšie

Päťdesiaty siedmy ročník mítingu P-T-S sa blíži míľovými krokmi. Už budúci týždeň 9. júna sa u nás v rezorte môžete tešiť na súboje slovenskej špičky so svetovými esami. 

Atletického mítingu sa zúčastnia aj naši elitní štvorstovkári, členovia rekordných štafiet na 4 x 400 m v hale i vonku. Na včerajšej tlačovej konferencii prezradili, aké sú ich očakávania v súvislosti s péteeskou: „Náš najväčší míting máme radi, už sa naň tešíme. V kvalitnej zahraničnej konkurencii chceme bežať čo najlepšie a potešiť našich fanúšikov,“ zhodli sa Šimon Bujna, Oliver Murcko, Miroslav Marček (pobežia hladkých 400 m) a prekážkar na 400 m Martin Kučera.

Príďte podporiť slovenské aj zahraničné hviezdy atletického sveta a vychutnajte si podujatie, ktoré je jediné svojho druhu na Slovensku!

VSTUP NA ATLETICKÝ ŠTADIÓN JE ZADARMO!

PROGRAM PODUJATIA

História

Niektoré športové podujatia sú ako kométy – zažiaria a zhasnú. Zmiznú a nikomu nechýbajú. Ale sú aj také, za ktorými je mnohým aj po rokoch ľúto. Boli totiž stálicami na športovom nebi. Desaťročia fascinovali fanúšikov nielen doma, ale aj vo svete.

To je prípad atletického mítingu v Bratislave, ktorý bol v najslávnejšej ére súčasťou elitného svetového seriálu IAAF Grand Prix a chýrni experti kráľovnej športov ho roky s rešpektom označovali lichotivým prívlastkom „Zürich východu“. Charakterizovala ho tradične silná medzinárodná konkurencia, skvelé výkony vrátane svetových či európskych rekordov a plné hľadisko.

V príprave 51. ročníka sa oprel o partnerov, s ktorými je spätá najkrajšia éra mítingu. Zvolil kombináciu úspešnej nadnárodnej firmy (Slovnaft ako súčasť skupiny MOL) a renomovaných slovenských médií: verejnoprávnej inštitúcie rozhlasu a televízie (RTVS) a vplyvného mienkotvorného denníka (Pravda). Pod logom z najslávnejšieho obdobia, ktoré je dielom akademického maliara Miroslava Cipára, sa v sobotu 4. júna 2016 míting úspešne vrátil na svetovú atletickú scénu.