skrolovať nižšie

POMLÉ RUN 9

Nenechajte si ujsť beh pre celú rodinu.

Už deviaty ročník obľúbeného behu pre celú rodinu cez mesto Šamorín. Trasa začína a končí priamo v x-bionic® sphere, kde na malých aj veľkých športovcov čaká široké spektrum sprievodných podujatí. Neváhajte už ani chvíľku a prihláste sa na PomléRun 9. Už tradične mu patrí 8. máj 2022. Opäť si v x-bionic® sphere užijete zábavu a atraktívny program pre celú rodinu a spolu otvoríme sezónu v AdventureLande.

Kedy

8. máj 2022

Kde

x-bionic® sphere

Disciplíny

Hobby beh – 4,3 km

Hlavný beh – 10 km

Detské behy:

150 m – predškolský vek (Deti môžu bežať s rodičmi, ale rodič nesmie dieťa niesť.)

700 m – 1 stupeň ZŠ (rok narodenia 2012-2014)

1400 m – 2. stupeň ZŠ (rok narodenia 2007-2011)

Štafetový rodinný beh – 200 m + 700 m + 700 m (Každý člen štafety prebehne jeden úsek a odovzdá štafetu. Deti môžu bežať s rodičmi. Rodič nesmie dieťa niesť. Prvý úsek musí bežať dieťa vo veku menej ako 18 rokov.)

POMLÉ RUN 9

Ne hagyja ki a családi futást.

A kedvelt családi futás kilencedik évadja Somorja utcáin. Az útvonal közvetlenül az x-bionic® sphere-ben kezdődik és ér véget, ahol kísérőrendezvények széles skálája várja a kicsiket és nagyokat. Ne habozzon már egy pillanatig sem, és jelentkezzen a hagyományos PomléRun 9-re, 2022. május 8-án. Ismét egy szórakoztató programban lesz része az egész családnak az x-bionic® sphere-ben, és egyben együtt nyissuk meg az idei szezont az AdventureLande-ben.

Mikor

2022. május 8.

Hol

x-bionic® sphere

Disciplínák

Hobbifutás – 4,3 km

Főfutás – 10km

Gyermekfutás:

150 m – óvodás kor (A gyermekek futhatnak a szüleikkel, de a szülő nem viheti a gyereket.)

700 m – általános iskola, alsó tagozat (születési év 2012-2014)

1400 m – általános iskola, felső tagozat (születési év 2007-2011)

Családi staféta – 200 m + 700 m + 700 m (A stáféta minden tagja lefut egy szakaszt és átadja a stafétát. A gyerekek a szüleikkel futhatnak. A szülő nem viheti a gyereket. Az első szakaszt 18 éven aluli gyermek fussa.)

Propozície

Versenykiírás

Program

7:30 hod prezentácia účastníkov (prezentácia prebieha v piatok aj v sobotu)
8:15 hod oficiálny začiatok podujatia POMLÉ RUN 9
8:25 hod rozcvičky pred detskými behmi – tanečná škola Neytiri (vždy 5 minút pred štartom detského behu)
8:30 hod štart – Predškolský vek beh
9:00 hod štart – 1. stupeň ZŠ dievčatá aj chlapci
9:30 hod štart – 2.stupeň ZŠ dievčatá aj chlapci
9:45 hod tanečné vystúpenie na hlavnom pódiu – tanečná škola Neytiri
10:00 hod štart – Rodinný štafetový beh
10:20 hod rozcvička so špeciálnym hosťom – Jany Landl
10:30 hod štart – Hlavný beh + Hobby beh
12:00 hod tanečné vystúpenie na hlavnom pódiu – tanečná škola Neytiri
12:20 hod hudobné vystúpenie na hlavnom pódiu – Detský folklórny súbor Prvosienka
13:00 hod hudobné vystúpenie na hlavnom pódiu – Vanessa Šarközi & Miloš Bihary Gypsy Jazz Project
13:30 hod – vyhlásenie výsledkov
13:30 hod – DANUBE CHAMPIONS Tour (parkúrové konské podujatie)

Program počas celého dňa:
Otvorenie detského ihriska AdventureLand pre všetkých zadarmo
Maľovanie detských tričiek Pomlé Run s animátormi Planet Fun z CK Satur (Tričko 9€ – peniažky poputujú spoločne so štartovným na charitu)
Atletické disciplíny pre najmenších
Medzinárodné parkúrové konské preteky počas celého víkendu

Program

7:30 A résztvevők bejelentkezése (pénteken és szombaton is lehetséges)
8:15 A rendezvény hivatalos kezdete POMLÉ RUN 9
8:25 Bemelegítés a gyerekfutások előtt – Neytiri tánciskola (mindig 5 perccel a gyerekfutás kezdete előtt)
8:30 Óvodás korúak futása
9:00 1. tagozat, általános iskola, lányok és fiúk
9:30 2. tagozat, általános iskola, lányok és fiúk
9:45 Táncelőadás a nagyszínpadon – Neytiri tánciskola
10:00 Családi váltófutás
10:20 Bemelegítés egy különleges vendéggel – Jany Landl
10:30 Főfutás + Hobbifutás
12:00 Táncelőadás a nagyszínpadon – Neytiri tánciskola
12:20 Táncelőadás a nagyszínpadon – Prvosienka Gyermek folklór együttes
12:30 – Eredmény hirdetés
13:00 zenés előadás a nagyszínpadon – Vanessa Šarközi & Miloš Bihary Gypsy Jazz Project
13:30 Eredmény hirdetés
13:30 DANUBE CHAMPIONS Tour (show jumping lóverseny)

Egész napos program:
AdventureLand játszótér megnyitása – belépés mindenkinek ingyen
Pomlé Run gyerekpólók festése a CK Satur animátoraival (Póló 9 € – a nevezési díjjal együtt a pénzt jótékony célra fordítjuk)
Atlétikai sportágakat a kicsiknek.
Nemzetközi show jumping lóversenyek egész hétvégén

Dopravné obmedzenia

Vážení obyvatelia a obyvateľky mesta Šamorína,

V nedeľu, 8. mája 2022 bude v Šamoríne prebiehať už 9. ročník verejného športového podujatia PomléRun, na ktoré vás srdečne pozývame. Ide o bežecké preteky, ktorých trať vedie z areálu x-bionic® sphere do Pomlé parku a späť.

Trať povedie:

x-bionic® sphere – Dubová ulica (cez vetrolam) – Morušova ulica – Kláštorná ulica – Hlavná ulica – Gazdovský rad – Bratislavská cesta 1/63 – Pomlejská ulica – Pomlé park a späť po rovnakej trase po ulicu Morušova – Čilistovská cesta (po chodníku) – Dubová ulica – x-bionic® sphere.

Úplná uzávierka ciest, ako aj cesta medzinárodného významu 1/63, bude dňa 8.5.2022 v čase od 10.15 hod do 12.00 hod.

Účastníci, ako aj bežná verejnosť sa dostane do x-bionic® sphere počas podujatia cez Čilistovskú ulicu. Parkovanie je možné na hlavnom parkovisku pred X-BIONIC® HOTEL, prípadne pred x-bionic® aquatic sphere, alebo na štrkovom parkovisku v celom jeho rozsahu.

Forgalomkorlátozás

Tisztelt Somorja város lakosai!

2022. május 8.-án, vasárnap kerül immáron 9. alkalommal megrendezésre Somorján a Pomlé Run sport sportesemény, amelyre szeretettel meghívjuk Önöket. A közkedvelt futóverseny útvonala, az x-bionic® sphere- től egészen a Pomlé Park-ig és vissza vezet.

A pálya útvonala:
x-bionic® sphere – Tölgyfa utca – Szederfa utca – Kolostor utca – Fő utca – Gazdasor – Pozsonyi út 1/63 – Pomléi út – Pomlé park és vissza /ugyanazon az útvonalon/ a Szederfa utcáig – Csölösztői út (mentén a járdán haladva) – Tölgyfa utca – x-bionic® sphere.

A teljes útlezárás, valamint az 1/63-as nemzetközi jelentőségű út lezárása 2022. május 8.-án, 10.15 és 12.00 óra között lesz érvényben.

x-bionic® sphere a rendezvény ideje alatt a résztvevők és a közönség számára a Csölösztői út felől lesz elérhető. A parkolás az X-BIONIC® HOTEL előtti parkolóban, illetve az x-bionic® aquatic sphere előtt és a kavicsos parkolón lehetséges.

Mapy tratí

Pályatérképek

Pomlé Run – Charitatívny beh

PomléRun – Jótékonysági futás

Beh patrí medzi obľúbené športy pre mnohých z nás. Je to druhý najprirodzenejší pohyb a prospieva nášmu telu. Avšak nie všetci sa mu môžu venovať tomuto športu naplno. A preto ako pominulé roky, aj tento rok poputuje celý výťažok z behu tým, ktorí to najviac potrebujú – pre deti zo Špeciálnej základnej školy na Pomlejskej ulici v Šamoríne. Vyzbieraná suma bude použitá na stavbu minifutbalového ihriska v areáli školy.

Minulý rok sme mali možnosť hostiť 2. ročník Onco Games, podujatie pre deti po onkologickej liečbe. Akcia bola organizovaná občianskym združením (OZ) Športom k radosti v spolupráci s NADÁCIOU x-bionic® sphere pod záštitou prezidenta Slovenského olympijského a športového výboru Antona Siekela.

Pre deti z celého Slovenska boli pripravené profesionálne športoviská, kde si medzi sebou zašportovali a spoznali nových priateľov. Súťažili v tradičných športoch ako atletika, futbal, plávanie, stolný tenis a bowling. Deti si takisto vyskúšali aj netradičné športy ako je teqball, airbadminton a športové lezenie.

A futás sokunk egyik kedvenc sportja. Ez a második legtermészetesebb mozgás amely jótékony hatással van testünkre. Azonban ennek a sportnak nem mindenki szentelheti magát. Éppen ezért az elmúlt évekhez hasonlóan idén is a teljes bevételt azok kapják, akiknek a legnagyobb szükségük van rá – A Somorjai Speciális Alapiskola diákjai. Az összegyűlt összeget egy minifocipálya építésére fordítják az iskola területén.

Tavaly lehetőségünk nyílt házigazdája lenni a 2. alkalommal megrendezett Onco Games-nek, amely a rákkezelés utáni gyerekeknekről szól. Az eseményt a „Športom k radosti“ polgári egyesület szervezte az „x-bionic® sphere Nadácia“ együttműködésével a Szlovák Olimpiai és Sportbizottság elnökének, Anton Siekelnek az égisze alatt.

Professzionális sportpályák vártak a Szlovákia minden részéről érkező gyerekek számára, ahol egymással sportolhattak és új barátokat szereztek. Olyan hagyományos sportágakban versenyeztek, mint atlétika, foci, úszás, asztalitenisz és teke. A gyerekek kipróbálták a nem hagyományos sportokat is, mint a teqball, airbadminton és a sportmászás.

Partneri podujatia

A rendezvény partnerei