skrolujte nižšie

Bývalá slovenská plavkyňa a držiteľka dvoch olympijských medailí Martina Moravcová žije už niekoľko rokov v Spojených štátoch amerických. Letné mesiace si však užíva doma, na Slovensku. Okrem stretnutia s blízkymi má tu každoročne na programe aj organizáciu plaveckého kempu, ktorého sa aktuálne zúčastňuje až 140 mladých športovcov. Vďaka NADÁCII X-BIONIC SPHERE dostalo až 52 z nich šancu trénovať zadarmo!

Plavecký kemp Martiny Moravcovej prežíva svoj desiaty rok existencie. Jeho zámerom je každoročne vyhľadať a podporiť plavecké talenty, zdokonaliť ich v technike prostredníctvom špecializovanej výuky jednotlivých plaveckých spôsobov.

„Celkovo ich tu máme 140 a sme tu prakticky na celý týždeň, od pondelka do soboty. Som nesmierne rada, že tu máme jubilejný 10. ročník a že môže kemp opäť prebiehať v najmodernejšej športovej aréne v x-bionic sphere v Šamoríne. Detská tak majú zabezpečené ubytovanie a tréningy v špičkovom prostredí a môžu sa učiť od najlepších!“ povedala Moravcová.

 Úž niekoľko dní účastníci kempu zažívajú v skutku bohatý program. Nechýbali zaujímavé besedy a dokonca ani narodeninová torta!

Naši zverenci trénujú pod dohľadom profesionálnych a skúsených slovenských trénerov. Pomer tréner – plavec je približne 1:10, aby sme zaručili kvalitný prístup každému plavcovi. Tréningy sú spestrené rôznymi športovými aktivitami na suchu, naviac deti majú veľa príležitostí spoznať nových priateľov s rovnakou vášňou, dodala spokojná Martina Moravcová, ktorá patrí ešte aj po dvadsiatich rokoch od medailového olympijského zážitku k najobľúbenejším a najpopulárnejším domácim športovcom.

 Plavecký kemp 2019 sa koná až do soboty 10. augusta a to pod záštitou NADÁCIA X-BIONIC SPHERE. Olympijské centrum x-bionic® sphere v Šamoríne poskytlo nielen priestory, ale zabezpečilo tiež špičkových trénerov, ubytovanie a tiež venovalo 20 divokých kariet pre tých, ktorí si kemp nemôžu dovoliť zo zlej rodinnej finančnej situácie. Plnej úhrade a účasti na kempe sa môžu tešiť aj ďalší športovci s najlepšími výsledkami.

Po uplynutí kempu sa naša bývalá reprezentantka so Slovenskom na krátko lúči a odchádza s rodinou späť do štátov.

Registrácia do ďalšieho ročníka bude opäť možná prostredníctvom stránky www.plaveckykemp.sk