skrolujte nižšie

Slovakia Swimming Cup

Po ročnej prestávke sa v x-bionic® sphere uskutoční od 22. do 24 októbra štvrtý ročník medzinárodného plaveckého mítingu Slovakia Swimming Cup. Podujatie, ktorého história sa začala písať v roku 2017 sa vracia do bazéna, v ktorom vzniklo. Slovenská Plavecká Federácia dala podujatiu punc výnimočnosti tým, že sa jedná o kvalifikačné podujatie na decembrové Majstrovstvá Sveta v krátkom bazéne v Abú Dhabi.

Na pretekoch sa predstaví takmer 400 pretekárov zo 45 klubov a 5 krajín. Hlavnou hviezdou pretekov bude bezpochyby znakár Ján Čejka – juniorský majster sveta a Európy. Vždy správne bojovne naladená výprava z Čiech sa bude sústrediť aj na výkony Barbory Janíčkovej. Účastníčka OH v Tokiu má v posledných týždňoch výbornú formu a do Šamorína príde s jasným cieľom – splniť limit do Abú Dhábi.

Slovenská výprava prichádza do Šamorína rovnako s veľkými ambíciami. Nikoleta Trníkova z PKPB a Adam Halás z XBS swimming už limit na MS majú a do Šamorína si prichádzajú dobre zapretekať a pripraviť sa na ich vrchol sezóny – budúco-týždňové ME a decembrové MS.

Skúsení plavci ako Tomáš Klobučník a Richard Nagy majú k A-limitom blízko a tento víkend majú výbornú príležitosť potvrdiť zlepšujúcu sa výkonnosť a odniesť si skalp A-limitov. Mladé slovenské pušky Tamara Potocká, Sabina Kupčová a Barbora Mikušková majú podľa vice-prezidenta pre plávanie Karela Procházku dobrú formu a rovnako sa pokúsia o splnenie limitov na majstrovstvá sveta. V bazéne ich ponaháňajú ich kolegovia so seniorskej a juniorskej reprezentácie ako aj rovesníci z Čiech, Maďarska, Poľska a Ukrajiny.Všetkým plavcom a trénerom želáme úspešný plavecký víkend plný rekordov.