COOKIES
Táto webová stránka využíva cookies na zlepšenie prehliadania webu a poskytovanie ďalších funkcií. Viac informácií.   ROZUMIEM
Gym

Vážení návštevníci. Dňa 19.6.2019 bude tréning body pump zrušený.

Gym

Radi by sme vás upozornili, že 17. júna bude tréning Body Pump zrušený.

skrolujte nižšie

x-bionic® sphere a SZĽH vybudujú v Šamoríne špičkovú tréningovú hokejovú halu

ŠAMORÍN 3. apríla – Slovenský zväz ľadového hokeja a spoločnosť X-BIONIC® SPHERE, a. s. uzavreli dohodu o vzájomnej spolupráci. Dňa 3. apríla 2019 podpísal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Ing. Martin Kohút a predseda dozornej rady X-BIONIC® SPHERE, a. s. PhDr. Juraj Bača memorandum, v ktorom sa obe strany zaväzujú k rozvoju hokejového športu na národnej úrovni. Na pôde olympijského tréningového centra v Šamoríne by tak mala do dvoch rokov vyrásť špičková tréningová hokejová hala.

Hlavným predmetom spolupráce a spoločného úsilia SZĽH a X-BIONIC®SPHERE, a.s. je vybudovanie modernej hokejovej tréningovej haly, ktorá bude slúžiť aj ako výchovno-vzdelávacie zariadenie pre rozvoj športu a športovej gramotnosti. Halu budú môcť využívať predovšetkým reprezentačné výbery SZĽH, no s určitým obmedzením ju bude môcť využívať aj verejnosť.

„Rastúce nároky na kvalitu prípravy profesionálnych športovcov nás inšpirovali k prehĺbeniu spolupráce so spoločnosťou X-BIONIC®SPHERE, a.s.. Ak si chceme udržať status hokejovej veľmoci, musíme do prípravy našich športovcov investovať, aby sme im dokázali poskytnúť čo najlepšie tréningové podmienky. V Šamoríne je vybudované komplexné tréningové centrum, ku ktorému chceme pridať hokejovú tréningovú halu. Reprezentanti, ktorí sa tu budú pripravovať tak budú mať k dispozícii dokonalú infraštruktúru len pár krokov od svojho ubytovania,“vysvetľuje Ing. Martin Kohút, prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja.

„Olympijské tréningové centrumx-bionic®spherev súčasnosti ponúka profesionálne podmienky pre mnohé olympijské aj neolympijské športy. Hokej vnímame ako silný pilier slovenského športu, so silným odkazom z minulosti, na ktorý chceme spoločne so SZĽH nadviazať. Sme pripravení poskytnúť priestor v rámci areálu x-bionic®sphere v Šamoríne a vytvoriť tak vhodné podmienky pre výstavbu hokejovej tréningovej haly, primárne pre účely našej reprezentácie, ale samozrejme aj pre využívanie amatérskou športovou verejnosťou a školami. Ponúkame tiež záväzok podieľať sa na prevádzkovaní budúceho stánku hokejového športu,“ hovorí PhDr. Juraj Bača, predseda dozornej rady X-BIONIC® SPHERE, a. s..  

Z memoranda vyplýva, že spoločnosť X-BIONIC®SPHERE, a.s. poskytne Slovenskému zväzu ľadového hokeja priestor pre výstavbu tréningovej hokejovej haly vo svojom šamorínskom areáli. Tá by mala vyrásť do dvoch rokov od podpisu memoranda, pričom výstavku bude  SZĽH financovať z externých zdrojov. Následné prevádzkové náklady už bude znášať olympijské centrum v Šamoríne.

O športovom areáli

Olympijské tréningové centrum x-bionic® sphere v Šamoríne má celkovú rozlohou viac ako 100 hektárov. Poskytuje profesionálne podmienky pre mnohé olympijské športy. Najväčšiu časť rezortu, s rozlohou 379 167 m2, tvorí jeden z najmodernejších a najväčších olympijských jazdeckých areálov, ďalšími hlavnými srdcovými tepnami komplexu sú prvotriedne športoviská pre plávanie, fitness, gymnastiku, atletiku a v dostupnej vzdialenosti sme pre návštevníkov schopní ponúknuť aj športoviská pre cyklistiku, golf, motoristické a kolektívne športy. Do rodiny kolektívnych športov x-bionic® sphere sa čoskoro zaradí nový prírastok – hokej.

V areáli sa nachádza tiež hotel, niekoľko gastro prevádzok, kino, bazény a vodný svet, wellness, bowling, biliard, ako aj ihriská pre všetky vekové kategórie.

Centrum pravidelne hostí medzinárodné športové podujatia a šampionáty. Najbližšie, už 1. a 2. júna, si tu po tretíkrát zmerajú svoje sily svetová triatlonová elita v rámci šampionátu The Championship 2019.