x-bionic® family sphere

V sobotu 01.06.2024 bude detské ihrisko AdventureLand uzatvorené pre verejnosť z dôvodu konania súkromnej akcie. Ďakujeme za pochopenie.

x-bionic® aquatic sphere

V piatok 31.05.2024 bude x-bionic aquatic sphere uzatvorená pre verejnosť z dôvodu konania súkromnej akcie. Ďakujeme za pochopenie.

skrolujte nižšie

Oázu Záchrany a Osvety v Srdci Slovenska, ZOO Malkia Park

V malebnom srdci Slovenska sa skrýva výnimočná perla zvaná Malkia Park, ktorá je nielen útočiskom pre mnohé exotické zvieratá, ale aj centrom pre vzdelávanie a ochranu prírody. Od svojho založenia v roku 2016 sa tento park stal domovom pre viac ako 260 zvierat, vrátane medveďov, kopytníkov, opíc a viac ako 50 mačkovitým šelmám, poskytujúc im láskyplné prostredie, ktoré napodobňuje ich prirodzené biotopy.
Inšpirovaný príbehom prvej zachránenej levice Malkie, čo v swahilskom jazyku znamená „kráľovná“, sa Malkia Park stáva symbolom kráľovského parku pre mnohé zvieratá, ktoré už nemôžu žiť vo voľnej prírode. S láskyplnou starostlivosťou a špecializovanými výbehmi, vrátane unikátneho 7000 m² veľkého safari výbehu, poskytuje park zvieratám priestor pre pohyb, hru a relax v prirodzenom prostredí.
Získaním štatútu zoologickej záhrady v máji 2022 Malkia Park otvoril dvere k novým možnostiam spolupráce a vzdelávania, zameriavajúc sa na ochranu ohrozených druhov a osvetu verejnosti. S novovytvorenou vzdelávacou učebňou, odbornými prednáškami a interaktívnymi hrami ponúka Malkia Park nezabudnuteľné vzdelávacie zážitky pre školy aj širokú verejnosť.
Podpora parku a jeho obyvateľov je možná prostredníctvom adopcie zvierat, finančných príspevkov, nákupu v e-shope alebo jednoducho návštevou a zdieľaním ich príbehu. Park ponúka aj jedinečný zážitok formou ubytovania, priamo v areáli je penzión Malkia. Každý príspevok pomáha udržiavať zvieratá v zdraví a šťastí a rozširuje misiu parku o ochranu prírody.

Pozývame vás, aby ste sa pridali k našej komunite milovníkov zvierat a ochrancov prírody. Navštívte Malkia Park a buďte svedkami príbehov záchrany a lásky, ktoré sa tu odohrávajú každý deň. Pre viac informácií o tom, ako môžete pomôcť, navštívte www.malkiapark.sk alebo nás sledujte na sociálnych sieťach. Vaša podpora robí rozdiel – spoločne môžeme vytvárať lepšiu budúcnosť pre zvieratá a našu planetu.
Buďme k zvieratám ľudskejší, pripojte sa k nám v Malkia Parku.