skrolujte nižšie

Hľadajte indície počas celého leta a prinavráťte krásnu vílu Ilonu na Žitný ostrov!

Zapojte sa do letnej súťaže a hrajte o zaujímavé ceny. Počas leta vyhlásime postupne 4 súťažné otázky a indície, ktoré vám pomôžu ich zodpovedať. Za každú správne vyriešenú úlohu získate 3 lístky do tomboly na podujatí Rytieri a princezné, ktoré sa uskutoční 1.septembra 2019.

Tretia indícia:

Žitným ostrovom v minulosti často prechádzal najznámejší spravodlivý uhorský panovník, kráľ Matej Korvín. Dodnes si o ňom ľudia rozprávajú mnoho príbehov, povestí a legiend. Zamiloval si náš dobrosrdečný a úrodný kraj natoľko, že neváhal a v meste Šamorín strávil počas svojich výprav hneď niekoľko dní. Na Radničnej ulici donedávna stál i dom, v ktorom zvykol prenocovať a v roku 2016, nám na jeho počesť pribudla pred mestským úradom v Šamoríne jeho verná podobizeň.

Súťažná otázka:

Vieš v ktorom roku prvýkrát navštívil Matej Korvín Šamorín? Odpoveď nájdeš vyrytú napríklad aj na medaile umiestnenej na podstavci sochy kráľa Mateja Korvína v Šamoríne.

 

Do súťaže sa viete zapojiť cez  súťažný formulár. Najbližšie formulár viete vymeniť za 3 lístky do tomboly 04.08.2019 v čase 15.00 – 16.00 hod v AdventureLande x-bionic® sphere

 

Partneri podujatia:

 

 

Celú záhadu legendy zo Žitného ostrova odhalíme počas podujatia Rytieri a princezné 1. septembra 2019 v čase od 10:00 do 21:00.