x-bionic® aquatic sphere

V dňoch 23.-29.1.2023 bude v x-bionic® aquatic sphere v čase otváracej doby pre verejnosť  25m bazén zatvorený z dôvodu prebiehajúcej sanitácie. K dispozícii bude 50m bazén. V piatok 27.01.2023 bude Aquatic sphere pre verejnosť kompletne uzatvorená. Ďakujeme za pochopenie.

skrolujte nižšie

Víťaz Energochemica Grand Prix CSI4* Poliak Skrzyczynski

TLAČOVÁ SPRÁVA

ŠAMORÍN – Poľský jazdec Jarosław Skrzyczynski sa stal víťazom Grand Prix CSI4 * s dotáciou vo výške 92 100 €, ktorej partnerom bola spoločnosť Energochemica v rámci víkendového podujatia X-BIONIC® INDOOR MASTER. Na 9-ročnej kobyle Chacclana prešiel čisto v oboch kolách na prekážkach vo výške 1,60 m. Staviteľom parkúru bol talian Pier Francesco Bazzocchi.

Až sedem súťažiacich zvládlo prvé kolo bez chyby. Poľský jazdec preskákal parkúr za 38,23 sekúnd, čím nastavil latku pre zostávajúcich pretekárov veľmi vysoko. Wilm Vermeir z Belgicka a Max Kühner z Rakúska boli rýchlejší ako Skrzyczynski, ale urobili jednu chybu. Dvojnásobná účastníčka olympijských hier Katharina Offelová sa rozhodla s koňom
JK Horsetrucksom Leasure Z ísť na istotu, no s časom 48,45 sekundy to stačilo iba na tretie miesto. Belgičan Dominique Hendrickx (víťaz CSI4 * Energochemica Grand Prix počas X-BIONIC® SUMMER TOUR) skončil s koňom Kannabis van de Bucxtale na druhom mieste.

Jediným slovenským zástupcom v Grand Prix CSI4 * bol jazdec Bronislav Chudyba ktorý sa umiestnil na koni Lester IX na jedenástom mieste „Kôň skákal skvelo ale napriek tomu sme dnes mali smolu. Keď je chyba na poslednej prekážke to trošku zamrzí. Ale preteky boli vynikajúco usporiadané, x-bionic® sphere je úžasné miesto pre jazdcov aj kone. Vždy tu veľmi rád pretekám.“ povedal Chudyba.

V roku 2018 sa na X-BIONIC® INDOOR MASTER v x-bionic®sphere v Šamoríne zúčastnilo 130 medzinárodných jazdcov v 15 súťažiach v kategórii CSI2 * a CSI4 *.

Kompletné výsledky