skrolujte nižšie

Fiorenzo Ricci – môj príbeh cesty z Talianska do Golden Garden

Pokora, láska a skúsenosti sú najlepšie ingrediencie nie len každého jedla, ktoré pripravím,  ale aj života samotného. Už 20 rokov ma teší moja práca a možnosť využívať v praxi všetky skúsenosti, ktoré som za ten čas získal v rôznych hoteloch a reštauráciách v Taliansku a tiež v zahraničí. Vyskúšal som si prácu v rôznych segmentoch gastronómie a mal som veľké šťastie spolupracovať s mnohými odborníkmi vo svojom odbore. Napríklad som mal česť pracovať s najlepším someliérom sveta, ale aj mnohými ďalšími inšpiratívnymi kolegami. Získané skúsenosti som využil aj v mojej milovanej reštaurácii ako šéfkuchár. Za svoj doterajší najväčší kariérny úspech ale považujem prácu v reštaurácii s hviezdou Michelin – Magnolia v  Taliansku ako Sous Chef. Práve táto skúsenosť ovplyvnila moju filozofiu, ktorú dodnes uplatňujem v kuchyni. Tou je vysoká kvalita, čerstvé suroviny, dômyselné pracovné postupy a  technika a tiež elegantná prezentácia. Moja vášeň je nie len varenie, ale aj pečenie a výroba sladkých, neodolateľných drobností, ktoré keď niekto ochutná, nikdy nemá dosť. Veľmi rád odovzdávam svoje skúsenosti a vedomosti mladým začínajúcim kolegom. Aj preto som využil príležitosť naučiť všetko, čo viem, študentov hotelovej akadémie v Taliansku. Verím, že mojim gastronomickým umením poteším aj hostí, ktorí zavítajú do x-bionic® sphere a ktorým na tanieri prinášam vždy kúsok slnečného Talianska a lásky.

VIAC INFORMÁCIÍ O GOLDEN GARDEN

Je varenie umenie, alebo remeslo?

Je to remeslo, ktoré sa mení spolu s láskou k vareniu na umenie. Ja sa o to snažím celý svoj život a úprimne verím, že to tak cítia aj moji hostia.

Čo má Golden Garden iné, ako ostatné reštaurácie. V čom je výnimočná.

Za každým ponúkaným menu v Golden Garden je dlhá a dôkladná príprava  a tiež výber tých najlepších ingrediencií. Páči sa mi, myslieť si, že je výnimočná vďaka ľuďom, ktorí v nej pracujú a idú spoločným smerom. Rovnako sa mi páči myslieť si, že je výnimočná každým hosťom, ktorý do nej zavíta.

Čo bolo inšpiráciou pri zostavovaní ponuky pre Golden Garden.

Pri zostavovaní menu pre reštauráciu Golden Garden som sa inšpiroval tým najkrajším a najlepším s čím som sa stretol a tým, čo vo mne zanechalo silný dojem. Za tie roky je toho veľa a každý jeden tanier, ktorý dostane hosť, je v tej chvíli to najlepšie, najdôležitejšie a dúfam aj najchutnejšie. Ku každému pristupujem s veľkou pokorou.

Si mediálne známy kuchár a RTVS ťa často pozýva do jednej zo svojich najsledovanejších relácií Dámsky klub. Ponúkaš aj tam recepty, ktoré pripravuješ v Golden Garden?

Niektoré áno, iné sú pripravované na základe zadanej témy relácie. Všetky však nesú podpis Golden Garden. Divácky ohlas ma veľmi teší a najmä to, že si moje recepty nachádzajú miesto aj v bežnej slovenskej kuchyni.

Ktoré z tvojich jedál máš najradšej a prečo?

Obľubujem rizotá. Najradšej mám rizoto s kúskami zlata, pretože má elegantný vzhľad, výraznú chuť a rizoto má v Taliansku veľmi silnú tradíciu.