COOKIES
Táto webová stránka využíva cookies na zlepšenie prehliadania webu a poskytovanie ďalších funkcií. Viac informácií.   ROZUMIEM
Gym

Vážení návštevníci, skupinový tréning MOBILITY   je 20. novembra 2019 zrušený. Ďakujeme za porozumenie.

skrolujte nižšie

FEI majstrovstvá sveta mladých koní vo vytrvalostnom jazdení 2018 v x-bionic® sphere

TLAČOVÁ SPRÁVA

Na štarte osem Slovákov, i trio Supekových

ŠAMORÍN – Dňa 29. septembra 2018 sa v x-bionic® sphere v Šamoríne a jeho okolí uskutočnia majstrovstvá sveta mladých koní vo vytrvalostnom jazdení. „Sme nesmierne radi, že v x-bionic® sphere opäť privítame svetovú jazdeckú elitu. Po majstrovstvách sveta mladých koní v endurance v roku 2014, majstrovstvách Európy v endurance 2015 a FEI majstrovstvách sveta v endurance 2016 je to ďalšie významné podujatie, ktoré sa uskutoční na území Slovenska. Sme veľmi hrdí, že sa tejto pocty opäť dostalo x-bionic® sphere, je to iba dôkaz toho, že máme za sebou skúsený organizačný tím. Pevne verím, že budeme dôstojne reprezentovať náš rezort i Slovensko,“ povedal prezident podujatia Richard Ungerhofer.

Preteky sa začnú vstupnou veterinárnou kontrolou v piatok 28.9. 2018 o 14:00 hod, štart pretekov je na programe v sobotu o 7:00 hod. Jazdci absolvujú 120 km dlhú trať, ktorá je rozdelená do štyroch kôl (36 km, 36 km, 30 km a 18 km) a povedie cez Hamuliakovo, Dunajskú Lužnú, Kyselicu, Báč, Horný Bar, či Trstenú. Po skončení každého kola absolvujú kone veterinárnu kontrolu.  Na štart sa postaví 51 pretekárov z 15 krajín sveta.

Slovensko bude reprezentovať osem jazdcov – Zuzana Ciranová (na koni KARMAH LE SOLEIL), Martin Gallo (EL SBAA I-2/BETTY), Mario Hoffmann (ROCK D ECUPILLAC), Dominika Kleinová (VICTUS S), Lucia Starovecká (HOSAM I-16 SK/KALA), Lucia Supeková (J S SIETE DE ORO), Lucia Supeková jun. (F C HUSEIN) a Michaela Supeková (RO VEDETTE).

„Môžeme sa tešiť na krásne preteky. My Slováci budeme mať výhodu, lebo dobre poznáme trať, ktorá je rovná a rýchla. Bude to určite lákať ku vysokému tempu a dobrým časom. Pre mladé kone to môže byť niekedy nevýhoda. Uvidíme, čo sa stane. Pre mňa a moju kobylu bude úspech, keď prídeme zdravý do cieľa,“ prezradila jedna z najskúsenejších slovenských jazdkýň Lucia Starovecká.

Rarita je, že sa na štart postavia i slovenské juniorky Lucia a Michaela Supekové spolu s mamou Luciou. „Na preteky sa veľmi tešíme. Do x-bionic® sphere príde celý náš tím a bude nám pomáhať a povzbudzovať nás. Nechcem sa vyjadrovať k umiestneniu, počas pretekov si budeme všetky pomáhať, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok. Veľmi sa na štart v domácom prostredí tešíme,“ povedala Michaela Supeková, ktorá obsadila v lete na majstrovstvách Európy juniorov v Taliansku skvelé druhé miesto.

ŠTARTOVACIA LISTINA

Kontakt pre médiá:

Martin Simonides
Head of PR and Communication x-bionic® sphere
+421 911 197 146
martin.simonides@x-bionicsphere.com