x-bionic HOTEL

Milí návštevníci, od 12-14.06.2023 bude bočné parkovisko (pri aquatic sphere) uzatvorené z dôvodu konania Super finále detského športu. Plne k dispozícii bude hlavné parkovisko priamo pred hotelom. Ďakujeme za pochopenie.

 

skrolujte nižšie

FEI majstrovstvá sveta mladých koní vo vytrvalostnom jazdení 2018 v x-bionic® sphere

TLAČOVÁ SPRÁVA

Na štarte osem Slovákov, i trio Supekových

ŠAMORÍN – Dňa 29. septembra 2018 sa v x-bionic® sphere v Šamoríne a jeho okolí uskutočnia majstrovstvá sveta mladých koní vo vytrvalostnom jazdení. „Sme nesmierne radi, že v x-bionic® sphere opäť privítame svetovú jazdeckú elitu. Po majstrovstvách sveta mladých koní v endurance v roku 2014, majstrovstvách Európy v endurance 2015 a FEI majstrovstvách sveta v endurance 2016 je to ďalšie významné podujatie, ktoré sa uskutoční na území Slovenska. Sme veľmi hrdí, že sa tejto pocty opäť dostalo x-bionic® sphere, je to iba dôkaz toho, že máme za sebou skúsený organizačný tím. Pevne verím, že budeme dôstojne reprezentovať náš rezort i Slovensko,“ povedal prezident podujatia Richard Ungerhofer.

Preteky sa začnú vstupnou veterinárnou kontrolou v piatok 28.9. 2018 o 14:00 hod, štart pretekov je na programe v sobotu o 7:00 hod. Jazdci absolvujú 120 km dlhú trať, ktorá je rozdelená do štyroch kôl (36 km, 36 km, 30 km a 18 km) a povedie cez Hamuliakovo, Dunajskú Lužnú, Kyselicu, Báč, Horný Bar, či Trstenú. Po skončení každého kola absolvujú kone veterinárnu kontrolu.  Na štart sa postaví 51 pretekárov z 15 krajín sveta.

Slovensko bude reprezentovať osem jazdcov – Zuzana Ciranová (na koni KARMAH LE SOLEIL), Martin Gallo (EL SBAA I-2/BETTY), Mario Hoffmann (ROCK D ECUPILLAC), Dominika Kleinová (VICTUS S), Lucia Starovecká (HOSAM I-16 SK/KALA), Lucia Supeková (J S SIETE DE ORO), Lucia Supeková jun. (F C HUSEIN) a Michaela Supeková (RO VEDETTE).

„Môžeme sa tešiť na krásne preteky. My Slováci budeme mať výhodu, lebo dobre poznáme trať, ktorá je rovná a rýchla. Bude to určite lákať ku vysokému tempu a dobrým časom. Pre mladé kone to môže byť niekedy nevýhoda. Uvidíme, čo sa stane. Pre mňa a moju kobylu bude úspech, keď prídeme zdravý do cieľa,“ prezradila jedna z najskúsenejších slovenských jazdkýň Lucia Starovecká.

Rarita je, že sa na štart postavia i slovenské juniorky Lucia a Michaela Supekové spolu s mamou Luciou. „Na preteky sa veľmi tešíme. Do x-bionic® sphere príde celý náš tím a bude nám pomáhať a povzbudzovať nás. Nechcem sa vyjadrovať k umiestneniu, počas pretekov si budeme všetky pomáhať, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok. Veľmi sa na štart v domácom prostredí tešíme,“ povedala Michaela Supeková, ktorá obsadila v lete na majstrovstvách Európy juniorov v Taliansku skvelé druhé miesto.

ŠTARTOVACIA LISTINA

Kontakt pre médiá:

Martin Simonides
Head of PR and Communication x-bionic® sphere
+421 911 197 146
martin.simonides@x-bionicsphere.com