klasické masáže

skrolovať nižšie

Na masáž je potrebné sa objednať vopred. Služby poskytujeme po dohode na telefónnom čísle +421 31 326 24 04 alebo na +421 910 101 741.

Klasická masáž

Je to sústava masážnych hmatov, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odlev škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Je indikovaná u reumatických, neurologických, ortopedických, poúrazových a pooperačných stavoch, ale i u niektorých ochorení dýchacieho ústrojenstva, u funkčných porúch a pri rekonvalescencii.

Športová masáž

Klasická športová masáž je založená na pevných a silných masážnych ťahoch, ktoré prenikajú hlboko do pohybového aparátu. Tým pomáhajú uľaviť od bolesti svalov a šliach, spôsobených športovou aktivitou alebo jednostranným namáhaním. Rozdiel medzi klasickou a športovou masážou môže byť predovšetkým v rýchlosti, intenzite a radení týchto hmatov. Po klasických i po reflexných masážach dochádza k príjemnému uvoľneniu, avšak o 1 alebo 2 hodiny začne zvyčajne pacient pociťovať silnú únavu, malátnosť a potrebu spánku.

Relaxačná masáž

Pomáha k upevneniu telesného a duševného zdravia, povzbudzuje imunitný systém, stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, harmonizuje, regeneruje a čistí organizmus od splodín.

Hĺbková masáž chrbta

Olejová masáž zameriavajúca sa na najviac problematické časti tela ako je krčná chrbtica, trapézy, krížová oblasť, medzilopatkové svalstvo. Uvoľňuje svaly, kŕče, zhluky – „hrčky” (zhustenie väziva v tkanine), znižuje napätie, bolesť svalov a mäkkého tkaniva, poskytuje úľavu od chronických bolestí, zmierňuje bolesti hlavy a migrenózne stavy. Je vynikajúcim uvoľňujúcim prostriedkom proti únave a stresu.

Masáž horúcimi lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi je skvelý spôsob, ako zmierniť stres a úzkosť, zrelaxovať a uvoľniť napäté svaly a poškodené mäkké tkanivá, zvíťaziť nad nespavosťou a odstrániť nežiadúce toxíny z tela. Kamene sa zvyčajne nahrievajú v dezinfekčnej vode pri teplote 55-65 0C. Najčastejším miestom je ich umiestnenie v okolí miechy, hrudi a dlaní.

Detská čokoládová masáž

Táto luxusná procedúra pôsobí blahodárne na všetky zmysly tela. Čokoláda vyživuje, regeneruje a tonizuje pokožku, pomáha rýchlejšie odplaviť toxické látky z tela. Vďaka substanciám kakaa sa v mozgu aktivuje hormón dopamín, ktorý v tele spúšťa pocity radosti a šťastia. Obsahuje dôležité vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Čokoláda krásne prevonia celé telo a je cítiť po celý deň.

Detská klasická masáž

Jemná olejová masáž ako vhodná prevencia pre malých športovcov. Používa sa jemný tlak, ktorý regeneruje svalstvo. Pomáha dobrému telesnému i psychickému vývoju detí, prispieva k relaxácii, správnemu držaniu tela, lepšej cirkuláciu krvi a okysličeniu organizmu.Pomáha deťom zbaviť sa stresu. Pôsobí blahodárne na: odstránenie popôrodnej traumy, zlepšenie spánkového rytmu, zbavenie napätia, posilnenie peristaltiky čriev, podporu trávenia.

Bankovanie

Bankovanie patrí k najvyhľadávanejším procedúram. Klasické bankovanie pomocou sklenených baniek patrí medzi tzv. tradičné prostriedky fyzioterapie. S obľubou sa používa už od čias stredoveku. Má svoje pevné miesto v tradičnej čínskej medicíne a postupom času sa vyvíjalo a vylepšovalo. Výnimočnosť bankovania spočíva v rozsahu jeho účinku. Priaznivo vplýva na prekrvenie a regeneráciu pokožky, podkožia, svalov, fascií, zlepšuje kĺbovú pohyblivosť. Pozitívne vplýva aj na funkciu vnútorných orgánov a detoxikáciu tela. Napomáha zmierňovaniu niektorých foriem zápalu, znižovaniu bolestivosti, priaznivo vplýva na nervovú sústavu kardiovaskulárny systém a imunitu.
Bankovanie je vhodné pre všetkých, ktorí pociťujú tuhosť a bolesť svalov. Je veľmi obľúbené nielen u športovcov, fyzicky pracujúcich ľudí ale aj ľudí so sedavým zamestnaním, ktorí sa cítia ubolení z práce za počítačom.

Reflexná masáž chrbta, šije

Je to hĺbková masáž, pri ktorej sa prepracúvajú aj tkanivá na okostici a puzdrách kĺbov. Reflexná masáž je neoddeliteľnou súčasťou manuálnych techník fyzikálnej terapie. Vykonáva sa nasucho a pri masáži sa nepoužíva masážna emulzia, olej, ani gél. Je to aktívna rehabilitačná liečba, ktorá sa aplikuje pri rehabilitácii a rekonvalescencii, po úrazoch, operáciách kostrovo-svalového aparátu, pri migrénach a iných bolestiach hlavy, pri bolestiach svalov, kĺbov, pri problémoch s vyprázdňovaním, pri iných interných ochoreniach. Reflexná masáž sa vyznačuje vysokým účinkom.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž napomáha správnemu prúdeniu lymfy v tele. Pri masáži sa uvoľňujú zablokované lymfatické uzliny a zrýchľuje sa prietok lymfy v systéme. Táto masáž posilňuje imunitu, pomáha pri únave, opuchoch, pri chudnutí a pomáha sa zbaviť nahromadených odpadových látok, toxínov v tele, detoxikuje. Masáž je veľmi jemná, dotyky ako pri hladkaní tela, lymfatický systém je primárne v podkoží a preto nie je nutné pôsobiť hlbšie.

Cenník masáží

Kompletný cenník masáží v x-bionic® wellness sphere si môžete stiahnuť nižšie. Venujte prosím pozornosť aj návštevnému poriadku, ktorý zaručí vám aj ostatným hosťom ničím nerušený pobyt. V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na náš personál, ktorý vám rád poradí.

Plaťte s X-CARD a získajte kredit navyše

Za každých minutých 100€ získate na začiatku ďalšieho mesiaca bonus 20 € a viac.

Chcem získať X-CARD