x-bionic HOTEL

Milí návštevníci, od 12-14.06.2023 bude bočné parkovisko (pri aquatic sphere) uzatvorené z dôvodu konania Super finále detského športu. Plne k dispozícii bude hlavné parkovisko priamo pred hotelom. Ďakujeme za pochopenie.

 

sauny, vírivky a oddychová zóna

skrolovať nižšie

V x-bionic® wellness sphere na vás čaká hneď niekoľko spôsobov ako zrelaxovať telo a myseľ. Za zvukov príjemnej relaxačnej hudby navštívte našich 7 sáun, kneippov kúpeľ alebo 3 vírivky – exterérovú, interiérovú alebo privátnu vírivku. Po ukončení saunovania sa môžete príjemne schladiť vo vonkajšom bazéne, alebo sa osviežite vďaka nášmu ľadopádu. K dispozícii je aj bar so širokou ponukou nápojov a pochutín.

Pozitívne účinky saunovania

Saunovanie vo všeobecnosti má mnoho pozitívnych účinkov. Suchá, parná, infračervená, či rôzne iné sauny disponujú benefitmi, ktoré by sa dali zhrnúť do základných bodov. Aby bol efekt saunovania čo najlepší, je potrebné navštevovať saunu aspoň raz za týždeň. Pobyty v saune je nutné opakovať viackrát v krátkych časových intervaloch. Najlepšie minimálne 3x po 10-15 minút. Po saunovaní si doprajte studenú sprchu alebo kúpeľ a oddych na lôžku.

Upozornenie: Saunovanie nie je vhodné pre epileptikov, ľudí so srdcovo-cievnymi ochoreniami, s chorobami pľúc, cukrovkou alebo pre reumatikov. Ďalej sa neodporúča pri všetkých virózach, horúčkových stavoch, chrípke či angíne, počas menštruácie a v období tehotenstva. Najlepšie je poradiť sa so svojim lekárom alebo terapeutom.

Fínska sauna

Objavte čaro saunovania v najstaršom druhu sauny. Vysoká teplota fínskej sauny, ktorá dosahuje teplotu až  do 110 °C, zlepšuje imunitný systém, prekrvuje pokožka a blahodárne pôsobí na svalstvo. Saunovanie si môžete spríjemniť vďaka inhalácii vonných esencií.

Parná bylinková sauna

Lesné kvety, eukalyptus, vôňa ihličia a ďalšie príjemné vône vám uvoľnia všetky zmysly v bylinkovej parnej saune pri teplote 37-45°C . Vďaka parnému kúpeľu v tejto saune môžete rozžiariť svoju pokožku aj za použitia pílingu.

Soľná jaskyňa

Nechajte sa preniesť do ďalekých Himalájí. Inhalácia himalájskej soli a teplota 35°C bude nielen príjemná, ale aj liečivá. Pobyt v soľnej jaskyni odporúčame hlavne klientom s komplikáciami horných dýchacích ciest, s astmou, ale aj ako prevenciu.

Biosauna

Biosauna je spojením fínskej a parnej sauny obohatená o liečivé účinky byliniek, ktoré sú extrahované vo vzduchu. Kombinácia teploty, ktorá je nižšia ako vo fínskej saune, a vyššej vlhkosti, umožňuje pobyt v saune aj ľuďom so srdcovocievnym ochorením. Biosauna má vďaka bylinkám blahodárne účinky na horné dýchacie cesty.

Ázijská sauna

Prvá ázijská sauna na Slovensku vám zabezpečí dokonalé uvoľnenie tela a myšlienok. Teplota v saune je 30° až 40° C a v spojení s relaxačnou hudbou.

Infrasauna

Užite si nikdy nekončiace leto v našej infrasaune. Neviditeľné infračervené lúče pôsobia na naše telo ako slnečné žiarenie, vďaka ktorému sa stimulujú svaly a vnútorné orgány. V spojení s teplotou 40- 65°C sa organizmus prehrieva do väčšej hĺbky, čo pôsobí na prečisťovanie organizmu.

Parná sauna

Parná sauna pôsobí výborne na zrelaxovanie celého organizmu a vo veľkej miere zlepšuje elasticitu pokožky. Vďaka použitiu pílingu bude vaša pokožka žiarivejšia a zamatovo hladká.

Cenník a ďalšie informácie

Vstup na 3 hodiny Cena
Základný vstup
Predaj osobne na recepcii wellness
Bez/s rezerváciou
50,00 €
Hotelový vstup
Room charge + podpis
Bez/s rezerváciou
25,00 €
X-CARD vstup
Výhradne s X-CARD
Rezervácia online/platba online
30,00 €

Wellness si môžete rezervovať na čísle +421 31 326 24 04 alebo na +421 910 101 741.

Kompletný cenník s ponukou ďalších služieb a balíčkov v x-bionic® wellness sphere si môžete stiahnuť nižšie. Venujte prosím pozornosť aj návštevnému poriadku, ktorý zaručí vám aj ostatným hosťom ničím nerušený pobyt. V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na náš personál, ktorý vám rád poradí.

Plaťte s X-CARD a získajte kredit navyše

Za každých minutých 100€ získate na začiatku ďalšieho mesiaca bonus 20€ a viac.

Chcem získať X-CARD